Сексуальна революція. Післясмак


Учора ходила на вечір короткометражок з інтригуючою назвою «Сексуальна революція». Маю сказати, що афіша не обдурила – фільми справді демонстрували сексуальну різноманітність, іноді аж занадто.
60 % з показаного було присвячено людям з нетрадиційною (хоча хто має право визначати?!) сексуальною орієнтацією. Це було дещо несподівано, але, безперечно, цікаво! Апеляція до подібної тематики свідчить про її актуальність у сучасному суспільстві. Автори короткометражок хочуть привернути увагу громадськості до проблем, з якими зіштовхуюються гомосексуалісти (більшість фільмів була присвячена саме їм), а також до того вибору, який доводиться робити на шляху між «нормальністю» і «ненормальністю». З цього приводу сподобалась короткометражка «Раніше я був сумним» Жана-Ґабріеля Періо (Франція, 2002), котра досить іронічно показує історію гея, який став гетеросексуалом і тепер «щасливий».
З цієї серії варто згадати також фільм «Шафа» Стюарта Хендлера (США, 2008), у якому старий чоловік згадує випадок, який визначив хід його життя. Подивившись цю короткометражку, зрозуміла, що ніколи не втручатимусь у особисте життя своїх дітей.
Найкраща режисерська робота, як на мене, у стрічці «Ona» Пау Камараса (Іспанія, 2009). Раджу подивитися усім, хто має потяг до фотографії і цікавиться зйомками оголених тіл.
Лише 40 % короткометражок демонстрували стосунки між чоловіком та жінкою. Серед останнього особливо вразила короткометражка під назвою «ШЛЮБ» Ітаі Раціеля (Ізраїль, 2009). На жаль, не змогла знайти її в інтернеті й закачати сюди на стіну. Хоча дуууже хотіла. Тому звертаюсь до просунутіших юзерів! Як знайдете цю короткометражку, дайтеся чути!!!
 
«ШЛЮБ»: Чоловік. Жінка. Шлюбна сукня. Це особлива ніч. Шлюбна ніч. Він красивий чоловік, вона вродлива жінка. Пара переходить поріг маленької готельної кімнати, створюючи альтернативну реальність для себе так, ніби світ назовні припинив існувати. Та ніч залишиться в їхніх серцях назавжди… Особливо через те, що вона для них остання.

20 коментарів

Юрій Хорунжий
реакція публіки була дуже різна, від захоплення до того що деякі виходили раніше просто в шоці))) але сеанс вдався))
Лілія Шутяк
Сеанс однозначно вдався! Частіше б САМЕ таку тему піднімали.
Святослав Вишинський
«Традійне» визначає сама природа (від лат. traditio — «передача»). Варто сподіватись, що 60% короткометражних «нетрадиційних» фільмів не відповідало 60% «нетрадиційних» глядачів.
Лілія Шутяк
Глядачі того вечора часто вставали і виходили. Може, тема не виправдала їхні сподівання, а, може...)
Святослав Вишинський
Вочевидь, як сказала би Емма Антонюк, ви знову стали свідками «дискримінації», «сексизму» і «профанації». Поняття «традиційного» скоро буде підведено до синонімічного ряду «фашизму» та ін. і цілковито табуйовано.
Лілія Шутяк
По-моєму, уже давно не відомо, ЩО і ЧИ ВАРТО називати «традиційним», а що ні.
Святослав Вишинський
На якій підставі «невідомо»? Існують певні універсальні орієнтири, втрата яких і нехтування якими є знаком тільки відносно недавньої епохи.
Надія Григоренко
Так, такі орієнтири є, але, — знаєте які?
Те, що притаманне більшості і визнається традиційним, нормальним, середньостатистичним тощо.
І якщо завтра у нас буде 60% геїв і лесбі, то саме їх орієнтація буде визнана традиційною.
Так само і в психології — нема чітких визначень «нормальності», так що: всі ми трохи не сповна розуму.
Лілія Шутяк
По-моєму, це якраз і найкраще — бути несповна розуму! Так жити легше і завжди відмазка є — шо з психа візьмеш?! На те він і божевільний!
коментар було видалено
Святослав Вишинський
Коментар було видалено за вживання нецензурної лексики (див. Концепцію ВКурсі.ком: «Самозрозумілою є заборона на нецензурну лексику тощо»). Якщо дописувачам дуже кортить ужити різкі слова — використовуйте зірочки або інші камуфлюючі знаки («f**k»), щоб формальних претензій від модераторів не виникало (однак це не гарантуватиме відсутності від'ємних голосів). Просимо вибачення за можливі незручності, однак Концепція ВКурсі.ком на ВКурсі.ком — закон.
Надія Григоренко
Сорі, я якось і не подумала про це…
Роман Дзик
Тобто, матюкайтеся, але тихенько?
Лілія Шутяк
Про себе, а не у публічний простір нету)
Святослав Вишинський
Традиційним у даній ситуації визнається не просто середньостатистичне, а те, що саме по собі є природнім. 60% гомосексуалістів у суспільстві означають скорочення населення на 60%, 100% — цілковите зникнення виду протягом одного покоління. У противному випадку варто переоцінювати не тільки культурну сферу, але й, прикладово, кримінальну — і ставити під сумнів будь-які закони, виходячи з їх видимої «умовності». Логіка вашої аргументації суперечить базовому принципу існування людини і соціуму.
Сашко Горський
Цікаво, чи комісія по правах «захисту» моралі не попросила хабаря у організаторів за замовчування інформації про порушення ДЕРЖморальності?!
Юрій Хорунжий
Сашко добре підмітив)) ми трошки боялись провокацій і всілякого іншого роду мєнтів і моралістів))
Лілія Шутяк
Моралістів завжди вистачає. Справа в тому — прислухатися до них чи нє.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте