Чоловікам на кухні НЕ (?!) місце


До представників «сильної» статі, які порядкують на кухні, завжди ставилась з підозрою. Звісно, я зовсім не проти, аби після бурхливої і виснажливої ночі коханий пригостив мене калорійним сніданком, нехай навіть трішки підгорілим і пере(недо-)соленим. Але, погодьтеся, зовсім інша справа, коли твій обранець НАСТІЛЬКИ чудово готує, що ти почуваєшся неповноцінною у цьому плані, адже нічого людського, крім борщу і сяких-таких салатів зробити не вмієш.
З одного боку, бажання твого бойфренда господарювати на кухні треба сприймати як дар Божий, даний тобі за недоспані ночі від постійного сидіння за книжками, писання статей або (буває й таке) за наполегливі пошуки ідеального чоловіка. З іншого – постійно гризе думка: «Але ж це «жіноча робота» варити їсти!». Вагаючись між нагородою долі й гендерними стереотипами, ти тихенько жуєш, приготовану коханим рибу, тушену в овочах й запиваєш її білим вином.
У своєму житті я лише двічі зустрічала чоловіків, які готують краще за мене. З першим ми певний час працювали разом і, як це часто буває у нелегкій журналістській роботі, потрапили до одного з колег додому на вечерю. Зауважу: у товаристві я була єдиною жінкою і, природно, мені вручили ніж і каструлю. І тут, у розпалі моєї боротьби з кухонним начинням, заходить колега і каже: «Коли ти ріжеш огірки, то тримаєш ніж під неправильним кутом». Ви можете собі таке уявити?! Я і не знала, що ніж потрібно тримати під якимось кутом! Як виявилось згодом, цей чоловік закінчив кулінарні курси, де його навчили гарно готувати.
Інший випадок пов’язаний із товаришем, котрий запросив до себе на вечерю і при мені наготував таких смачнючих штук, що я просто не могла відірватись ложкою від тарілки, хоча робила вигляд стриманої поціновувачки його гастрономічних вмінь. Зауважу, готування для цього чоловіка є повсякденною справою, чимось ординарним, буденним. А страви виходять – просто пальчики оближеш!
І в той момент я подумала, що хотіла б мати чоловіка, який смачно готує. З умовою, що він робитиме це для мене щодня. І не обов’язково після бурхливої ночі. А просто і…з любов’ю.

34 коментарі

Святослав Вишинський
У даному випадку вмикається механізм елементарної конкуренції — довести, що є щось, у чому жінка може і повинна мати першість, прерогативу та неперевершену майстерність. Проте, як показує досвід, професійними шеф-кухарями зазвичай стають саме чоловіки — тоді як у побуті ситуація рівним чином протилежна.
Лілія Шутяк
Святе, гадаю, кухня-не обов'язково та галузь, яка має довести першість і неперевершену майстерність жінки. Останню можна проявити, наприклад, у забиванні цвяхів) Чи ти не згоден?!
Святослав Вишинський
Гіпотетично її можна доводити будь у чому, однак не завжди — ціною збереження при цьому власне жіночності.
Лілія Шутяк
По-моєму, це виглядає дуже жіночно і навіть дещо сексуально, коли жінка забиває цвяхи)
Роман Дзик
І в цей момент я подумав, що хотів би мати дружину, яка смачно готує. З умовою, що вона робитиме це для мене щодня. І обов’язково після бурхливої ночі. Просто і…з любов’ю
Святослав Вишинський
Варто відмітити виключність подібного зразку комунікації, характерного для епохи високих технологій. Постмодернове суспільство вже — перед горами.
Лілія Шутяк
Що ти маєш на увазі?
Роман Дзик
Святослав має на увазі, що свої кухонно-ліжкові справи ми обговорюємо публічно через Інтернет
Лілія Шутяк
Тоді припиняємо)))
Роман Дзик
Чому ж? Може, хтось підкаже добрі курси для зразкової дружини.
Святослав Вишинський
Це повторює класичний зразок комунікації по Skype або ICQ між особами, котрі емпірично знаходяться в одному і тому ж приміщенні без перегородок. Як показує досвід, випадок поширений та успішно практикується.
Роман Дзик
Саме тому хочеться спробувати ще й на своєму досвіді.
Роман Дзик
А ще кажуть, що шлях до серця чоловіка пролягає через його шлунок. Все змішалося в цьому гендерному світі. Тож, любі чоловіки, вперед, на кулінарні курси! Й жіноцтво впаде до ваших ніг. Тільки пам'ятайте про існування курсів швачок-мотористок :)
Надія Григоренко
А шлях до холодильника жінки пролягає через її серце… ;)
Лілія Шутяк
Шлях до холодильника жінки пролягає через її квартиру))))
Володимир Карагяур
Просто готувати кожного дня може остогиднути кому завгодно. Але якщо робити це почерзі заради коханоі лбдини — це просто чудово. І крім того мені здається одних курсів буде замало. Потрібно врізноманітнювати свій репертуар страв, бо один і той самий набір може просто набриднути.
Роман Дзик
Для цього існує спеціальна кулінарна Камасутра, тобто «Книга рецептів»
Лілія Шутяк
Хочу таку книгу!!!
Роман Дзик
А я вже хочу їсти.
Шановні дописувачі й дописувачки!
У роботі блогосфери «Вкурсі» оголошується перерва. Всі охочі можуть скористатися нею для приготування (дописувачки)/поглинання(дописувачі) їжі.
Яка ж мені мила ця гендерна стереотипність!
Володимир Карагяур
Я саме про це і казав.
Лілія Шутяк
Пам'ятаю, Володю, нещодавно ХТОСЬ пригощав смачнющими тістечками власного приготування...))) Так що тема про чоловіків на кухні тебе стосується першочергово!
Володимир Карагяур
так хтось — це солодкий спонсор — інкогніто. Це внутрішня інформація яка не розголошується.
Лілія Шутяк
Соррі)))
Володимир Карагяур
Не розголошується де і при яких обставинах. А стосовно іншого мені дуже подобається готувати, і готувати для когось. Для мене найбільша нагорода задоволення на обличчях тих хто це споживає. Тому наубільше і люблю готувати саме солодкі речі. Від них зазвичай найбільше задоволення. А еоли людина смачно готує це просто чудово.
Лілія Шутяк
О, звісно, самому для себе готувати якось навіть не цікаво. А так можна перед кимось похизуватись, хтось оцінить і твоя праця не буде даремною)))
Володимир Карагяур
Лілія так то так, але хизуватись не зовсім правильно про мене особливо стосовно приготування страв. Можно нічого і не говорити я завжди все бачу по обличчю. Тільки що задумався над тим, що дуже легко читати відчуття людини стосовно їжі, яку вона вживає. Чомусь одразуж видно це.
Лілія Шутяк
Підтримую: під час споживання їжі у людини все написано на обличчі)
Ярослав Лучинський
Переварив пельмені, поки читав…
Лариса Репка
))) Раз вже така тема пішла, зізнаюсь — теж на кухні не ас, тобто приготувати основне вмію, але так, щоб люди пальці облизували — виходить дуже рідко, а коли готує коханий — завжди дуууже смачно, мабуть, то у чоловіків справді десь в крові і смакові рецептори чутливіші)
Лілія Шутяк
«смакові рецептори чутливіші» — оце точно! вдало підмітила! і не тільки вони чутливіші)))) тепер боюсь заходити на кухню, коли чолоівк готує)))
Володимир Карагяур
Чому? не зрозумів? А стосовно їншого, то «гурман» чоловічого роду в слов`янських деяких мовах. Але мовисти, чи філологи, чи як вас там просвятіть з якої мови оригінал слова і якого роду воно там?
Лілія Шутяк
Гурман (франц. gourmand) — поціновувач тонких вишуканих страв чи знавець напоїв, у тому числі вин — енофіл.
Володимир Карагяур
Але якого роду?
Лілія Шутяк
Це слово можна вживати на позначення особи як чоловічої, так і жіночої статі!
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте